Подання заяви (аплікаційної форми) до ВНЗ США

Заповнення заяви/аплікаційної форми

Важливою є акуратність. Перед заповненням аплікаційної форми запишіть відповіді на питання на окремому листку. Якщо ж ви надішлете неповну аплікаційну форму, то ризикуєте отримати відмову.

Університетська приймальна комісія не розглядатиме вашу заяву без рекомендаційних листів і так званих «транскриптів» (копії залікової книжки студента), які повинні бути офіційно засвідчені українською та англійською мовами. Якщо можливо, зробіть та залиште для себе копію заповненої аплікаційної форми.

Особисті дані

Адреса: Дайте університетові чітко зрозуміти вашу точну адресу, за допомогою якої можна надійно з вами контактувати.

Постійна адреса це ваша домашня адреса, де мешкаєте ви та ваші батьки.

Поштова адреса: це ваша поточна адреса, якщо, наприклад, на цей момент ви мешкаєте не з батьками, а в гуртожитку. Саме на поштову адресу університет буде надсилати вам інформацію. Якщо ваша домашня адреса збігається з поштовою адресою, тоді у стрічці «поштова адреса» зазначте «однакова».

Вам не потрібно перекладати назви вулиць і т.д. Просто транслітеруйте українські назви англійськими буквами. Наприклад: vul. Zelena, d.3, kv.26.

Номер телефону — вкажіть міжнародний код України +380 + код міста або оператора мобільного зв’язку + ваш номер. Наприклад: + 380-32-ХХХ ХХ ХХ («нуль» наприкінці коду країни та початку коду міста чи оператора зв’язку є спільним).

Номер соціального страхування — ви можете залишити це поле порожнім, адже у вас його ще немає. Згодом, університет надасть вам ідентифікаційний номер.

Тип візи

Зазвичай у переважній більшості випадків, іноземні студенти, які навчаються в США, отримують візи типу F-1 (F-2 для подружжя). Якщо ви отримуєте фінансову підтримку від уряду США, державне житло, або ж підтримку від приватних фондів, вам можуть надати візу типу J-1. Загалом, ви можете надати перевагу одному або іншому типу візи, але врешті останнє слово за університетом.

Результати тестів

При заповненні аплікаційної форми, університети часто запитують про результати тестів, як наприклад TOEFL®, SAT, GRE® і т.д. Однак, це не замінює офіційних оцінок з навчального закладу. Якщо ви ще не складали цих тестів (TOEFL®, SAT, GRE) або ще не знаєте своїх результатів, просто вкажіть приблизну дату здачі тесту або отримання результату. Тим не менше, ви все ще можете подати аплікаційну форму, навіть якщо ще не складали тестів.

Освіта

Використовуйте транслітерацію безпосередньо з української на англійську, коли вказуєте ваш ступінь та освіту. НЕ використовуйте американських еквівалентів. Тобто, не пишіть ступінь бакалавра «Bachelor’s Degree» або магістра «Master’s Degree». Українські наукові ступені слід перекладати як “«Atestat», «Diplom», та «Candidate of Sciences».

Оскільки в українських навчальних закладах зазвичай не складають рейтинг студентів відповідно до їхньої успішності, залиште цей розділ порожнім.

При відповіді на питання «Скільки років ви вивчали англійську мову?» врахуйте лише роки освіти в навчальних закладах. Якщо ж окрім навчальних закладів, ви вивчали англійську у приватних установах та з репетитором, такі дані вказуйте окремо.

При оцінці вашого знання англійської та інших іноземних мов будьте чесними — не бійтеся похвалити себе, але і не переоцінюйте свої здібності. Оцініть свої мовні знання за такими пунктами: читання, усне спілкування та письмо. Найчастіше використовуються слова «відмінно», «добре», «задовільно» і «погано» для опису мовних здібностей. Врахуйте знання яких-небудь інших іноземних мов і українську мову. Ваша основна мова має бути зазначена як «рідна».

Академічні нагороди

Декілька прикладів: Червоний Диплом, що перекладається як «диплом з відзнакою (Diploma with Honors)»; нагороди, отримані за участь у олімпіадах; рекомендації за участь у студентському науковому товаристві; стипендії, що ви отримали за високі здобутки у навчанні та відмінні оцінки, а також будь-які друковані праці. Якщо у вас багато публікацій, будь ласка, вкажіть їх на окремому аркуші.

Позакласна та громадська діяльність

Студенти мають уточнити участь у всіх позашкільних заходах, як наприклад, участь у тематичних клубах чи гуртках, спортивних секціях, театральних студіях тощо. Це особливо важливо для студентів бакалаврату. Коледжі та університети зацікавлені в «багатогранних» студентах, які мають інші інтереси, окрім наукових. Якщо ви отримали нагороди або призи за участь у різноманітних заходах, вкажіть їх.

У Сполучених Штатах учні старших класів та коледжів часто беруть участь в неоплачуваній волонтерській діяльності. Наприклад, вони можуть надавати допомогу пацієнтам в лікарні по кілька годин на тиждень або допомагати при роздачі їжі в їдальні для безхатьків. Тому, навіть якщо ви не брали участi в офіційних програмах, вкажіть те, що може розглядатись як ваш внесок у розвиток громади.

Фінансова допомога

Аплікаційна форма для прийому в університет подається окремо від аплікаційної форми для отримання фінансової допомоги. Такий розподіл існує для того, аби не прив’язувати прийом до університету до фінансових труднощів студента.

Якомога точніше заповніть фінансовий розділ та будьте пильні при заповненні таблиці про джерела фінансування навчання.

Також у аплікаційній формі, а краще у фінансовому розділі, вкажіть наступне: «враховуючи курс української валюти, я не спроможний фінансувати свою освіту. Саме тому, прошу вас врахувати мене на подання на всі можливі для мене види фінансової допомоги».

Добре перевірте всі можливості навчальних та дослідницьких стипендій.

Якщо у вас є значна сума у доларах, вкажіть її. Наприклад, якщо один рік в університеті коштує $ 30 000, і ви можете сплатити $ 15 000, то університет швидше за все погодиться профінансувати ще $ 15 000, аніж оплачувати навчання у повному обсязі.

Мотиваційний лист

Мотиваційний лист є надзвичайно важливою частиною аплікаційного процесу, адже він створює вагоме враження про вашу особистість факультетові, що вас приймає. Яка ваша мотивація? Чи зрозуміло ви пишете? Чи збігаються ваші інтереси з інтересами факультету/університету? Чи вмієте ви висловлювати свою ідеї ефективно? Що виокремлює вас серед інших претендентів і робить особливо бажаним студентом для університету?

Мабуть, спершу вам слід написати досить загальний мотиваційний лист навіть при вступі на магістратуру. Виклавши всі ваші ідеї на папері, ви зможете прояснити мислення. Якщо вам вдасться зробити це на трьох друкованих аркушах паперу, тоді ви, ймовірно, дійсно знаєте, чого хочете. Загалом, цей лист має відображати ваш інтелектуальний розвиток. Наприклад, обговорення важливих рішень у житті та що вплинуло на них — вибір предмету навчання, вибір кар’єрних цілей, хто з членів родини став для вас зразком для наслідування і т.д.

Коли вже матимете загальний мотиваційний лист, можна спробувати адаптувати його до конкретних навчальних програм, на які ви подаєтеся, вказуючи на причини — чому саме обрали цю навчальну програму та як вона відповідає вашим інтересам. Інколи при поданні на навчальну програму вказано конкретний формат мотиваційного листа або ж вказано лише питання, на які необхідно дати відповідь. У будь-якому випадку, викладачі зацікавлені побачити вашу мотивацію, інтелектуальні здібності та вашу придатність для їхньої конкретної програми.

Загалом, мотиваційний лист — це також хороший спосіб знайти підхід до викладачів та попросити рекомендацій. Перед остаточним написанням, домовтеся про зустріч із викладачем, щоб обговорити ваш мотиваційний лист, а після зустрічі зверніться до викладача з проханням написати Вам рекомендацію. Так ви отримаєте цінний відгук на ваш лист, а також продемонструєте серйозність ваших намірів щодо магістратури.

Документи, що подаються разом з аплікаційною формою

А. Диплом

Зробіть копію оригіналу диплома з печаткою та підписом проректора або ректора університету. Крім того, при бажанні, диплом може підписати декан вашого факультету. Ви також повинні вкласти англомовний переклад диплому, засвідчений нотаріусом, або перекладений мовною агенцією чи факультетом іноземних мов вашого університету. Дотримуйтесь акуратності. *Якщо ви подаєтеся на бакалаврську програму, тоді замість диплому вкладіть копію атестату*.

Університети розуміють, що якщо ви ще не отримали диплом, то відповідно не можете надіслати його копію. Однак, якщо вас буде прийнято на програму, університет зазвичай попросить направити копію диплому пізніше, коли він вже у вас буде.

Б. Додаток до д