Які я маю шанси при вступі до американських університетів

Щоб отримати відповідь на це запитання, вам необхідно знати деякі особливості американської системи освіти та процесу вступу до навчальних закладів.

Головна з них — децентралізація. У США не існує єдиного навчального плану всіх навчальних закладів. Випускники американських шкіл можуть мати різний рівень знань. У зв’язку з цим програми вищих навчальних закладів Америки відрізняються одна від одної рівнем складності, і, відповідно, рівнем складності вступу.

Кожен абітурієнт має широкий вибір коледжів та університетів. Важливо знати, що обираючи собі певну спеціальність у певному університеті, варто цікавитися також рейтингом цієї спеціальності, а не лише загальним рейтингом університету. Так, наприклад, загальний рейтинг університету може бути дуже високим, а рейтинг програми «Бізнес-адміністрування» — низьким, і навпаки.

Рішення стосовно прийому студентів приймають незалежно від рішення про оплату за навчання. Середня вартість одного року навчання приблизно 39 250 доларів. Конкурс на отримання фінансової підтримки в будь-якому університеті чи фонді дуже високий. Допомогу надають лише найкращим та найбільш здібним абітурієнтам. Імовірність отримання фінансової підтримки залежить також від рівня, на який вступає абітурієнт: на рівні магістратури простіше отримати фінансову допомогу.

Перш, ніж ви почнете звертатися до американських навчальних закладів, радимо потренуватися в складанні стандартизованих іспитів: TOEFL®, SAT, GRE®, GMAT, що необхідні для вступу. Коли ваші бали середні або низькі, то ви маєте мало шансів для отримання фінансової підтримки, і, таким чином, вам необхідно краще підготуватися до іспитів.

Потрібно пам’ятати, що результати іспитів, хоча й відіграють дуже суттєву роль у рішенні про прийом студентів, проте це не єдиний вирішальний фактор. Критерії, що впливають на рішення про прийом та надання фінансової підтримки, залежать від політики університету. Ваші анкети для вступу, а також рекомендаційні листи, Personal Statement, оцінки від попередніх навчальних закладів, ваша громадська діяльність, досягнення в науці або спорті, професійний досвід також важливі, як і високі результати іспитів.

Рішення про зарахування студентів приймається спеціальною приймальною комісією (якщо абітурієнт вступає на програму бакалавра, або undergraduate), чи факультетом (магістерський рівень, або graduate) того університету, до якого абітурієнт збирається вступати. Такі чинники, як, наприклад, кількість місць, конкурс при вступі, розмір фінансової допомоги — змінюються кожний рік.

При уважному вивченні інформації про університети, ви матимете більше шансів вибрати навчальний заклад, для вступу в котрий вашого рівня підготовки та результатів іспитів буде достатньо.

Для цього варто вирішити для себе наступні питання:

  • Який рівень моїх знань?
  • Які мої академічні досягнення?
  • Наскільки добре я володію англійською мовою?
  • Як я можу скласти іспити TOEFL®, SAT, GRE®, GMAT?