Структура мотиваційного листа

У першому абзаці вже у перших двох реченнях повинна міститись мета вашого мотиваційного листа: показати, що ваші досягнення, академічні інтереси та майбутні цілі підтверджують ваше бажання вступу до магістратури.

У другому абзаці ви маєте пояснити свої академічні здобутки, що будуть корисними для навчання в магістратурі. Тут ви повинні показати, що академічно готові навчатися в магістратурі. Якщо ви були добрим студентом впродовж навчання за програмою бакалавра, вам слід вказати на те, як здобуті знання допоможуть вам при навчанні на магістерському рівні. Якщо ж у вас були періоди різної успішності (часом краща, часом гірша), то вартує звернути увагу приймальної комісії на ваш академічний прогрес. Наприклад, на те, як покращилися ваші бали впродовж навчання, який середній бал ви мали на початку бакалаврату і який отримали при закінченні. Або ж зверніть увагу приймальної комісії на хороші академічні результати з певних предметів, які пов’язані з магістерською програмою. Дивлячись на ваші академічні здобутки, приймальна комісія хоче переконатися, що ви будете успішним студентом. Окрім того, вкажіть також і свій вагомий досвід, пов’язаний з обраною магістерською програмою. Загалом, у цьому абзаці ви повинні переконати приймальну комісію, що свідомо обрали свою професію і почали діяти в цьому напрямку.

У третьому абзаці має бути опис ваших професійних цілей (однак, цей абзац і наступний можуть мінятись місцями). Хоча лист і є частково підсумком ваших академічних досягнень та інтересів, але він також має надати аргументи для прийняття вас на магістерську програму. А логіка цього аргументу насправді проста: ви знаєте, що вам цікаве. Ви усвідомлюєте, яку професію хочете здобути. Тому для вас необхідним є здобуття саме цієї магістерської програми, бо це допоможе вам стати хорошим професіоналом своєї справи. У третьому абзаці ви маєте показати, що знаєте професійні можливості даної магістерської програми. Також він має йти в поєднанні з попередніми абзацами і показувати, що ви є студентом із добре визначеною метою.

Четвертий абзац зазвичай описує те, що ви хочете вивчати на магістратурі, і закріплює всі попередні аргументи. Будьте настільки конкретним у своїх цілях, наскільки це можливо. Якщо можете, довідайтеся про членів факультету і те, які дослідження вони здійснюють. Будьте обізнаними щодо можливостей, які надає ця магістерська програма, її репутацію, а також сильні та слабкі сторони. Вся ця інформація може бути корисною для того, щоби пояснити, ваш вибір саме цієї магістерської програми та її відповідність вашим інтересам. Проявіть обізнаність щодо предметів даної програми. Ви можете навіть запропонувати внести нові теми до навчального плану. Загалом, четвертий абзац має дві цілі: показати магістерську програму як вагому складову професійного прогресу і дати зрозуміти, що вибір цієї програми є добре обдуманим і свідомим.

Останній абзац вашого мотиваційного листа має завершуватись маленьким підсумком у два-три речення про ваші досягнення і цілі. Останнє речення має підтверджувати як вашу готовність так і впевненість у правильному виборі навчальної програми.

Цей матеріал підготував Вільям Г. Маркс. Університет Мічиґан

Корисні вебсайти:

www.statementofpurpose.com
www.accepted.com/grad
essayedge.com/contentpartners/graduate/