Фінансування вищої освіти у США

Здобуття вищої освіти в Сполучених Штатах Америки коштує дорого. Навчання в американському коледжі/університеті – це довгострокова дорога інвестиція, але вона – на все життя. Зрештою, освіта обертається на величезні дивіденди у професійному та фінансовому аспектах. На щастя, амбіційні студенти, які ретельно планують своє майбутнє, можуть значно скоротити освітні витрати, звернувшись до різноманітних джерел фінансування, доступних також для іноземних студентів.

Навколо фінансування вищої освіти у США існують певні непорозуміння та міфи, які не відповідають дійсності:

 • Міф 1: Вища освіта в Америці коштує настільки дорого, що є доступною тільки для дуже багатих людей, надто для іноземців.

  Правда полягає в тому, що переважна більшість студентів, які навчаються у США (близько 2/3), отримують в тій чи іншій формі фінансову підтримку з різноманітних джерел, іноземні студенти мають змогу скористатися тими ж фінансовими ресурсами, що і американські (окрім федеральної допомоги); спостерігається стала тенденція зростання кількості студентів із інших країн у американських вищих навчальних закладах, за даними офіційної статистики протягом 2014-2015 навчального року кількість іноземних студентів у США склала 974 926 осіб; ця кількість зросла на 10% у порівнянні з попереднім роком, і стала рекордною (звіт «Інституту Міжнародної Освіти», США за 2015 р.)

 • Міф 2: Стипендії на навчання надаються вкрай рідко, їх отримують виключно генії та вундеркінди

  Правда полягає в тому, що, розробивши вірну стратегію пошуку фінансових ресурсів, усі зацікавлені студенти, які мають здібності у будь-якій сфері, зможуть знайти принаймні часткову стипендію, або інший грант на навчання; щороку тисячі студентів беруть участь та перемагають у пошуках фінансування

 • Міф 3: Усі стипендії та гранти базуються виключно на академічних досягненнях студента

  Правда полягає в тому, що багато найкращих можливостей здобути фінансову підтримку існують у інших сферах, таких як публічні виступи, лідерство, громадська діяльність, мистецтво, спорт, володіння іноземними мовами, і т.п.

 • Міф 4: Якщо студент вже отримав стипендію від коледжу/університету, немає сенсу звертатись до інших джерел фінансування, оскільки коледж/університет може зменшити фінансування

  Правда полягає в тому, що університетські стипендії зазвичай є часткові, вони покривають, перш за все, академічні витрати, а кошти на проживання, медичне страхування, підручники, та ін. студенти вимушені шукати поза університетом. Таким чином, кошти з інших джерел підуть на фінансування решти непокритих університетською стипендією витрат

Звичайно, надаючи фінансову допомогу іноземним студентам, американські коледжі та університети роблять це через бажання мати сильних студентів, які би вносили дух інтернаціоналізму в студентство. Знайдіть такі університети, проконсультувавшись з вашим Радником з навчання у США; запитайте про спеціальні стипендії та гранти для студентів з України, які надають американські коледжі та університети.