Спортивні стипендії

Спортивні стипендії — одна з форм фінансової допомоги студентам із малозабезпечених родин. Але більшість студентів-атлетів, які готові під час навчання брати участь у спортивних змаганнях за команди своїх навчальних закладів, мріють про отримання спортивної стипендії. Незважаючи на те, чи може родина сплатити за їхнє навчання, потенційні спортсмени коледжів/університетів прагнуть спортивних стипендій, бо вони є відзнакою, нагородою та символом певного статусу («майже професіонала»). Цей статус демонструє іншим студентам, що коледж/університет є зацікавлений у них так само, які вони прагнуть навчатись в цьому коледжі/університеті.

Іноземних студентів-атлетів приваблюють спортивні програми в американських університетах тому, що вони надають можливість отримати освіту у США; тому, що міжуніверситетські спортивні змагання є дуже добре організовані; а також тому, що висока якість методів тренування у США є загальновизнаною в цілому світі.

Вибір коледжів/університетів для студентів-спортсменів завжди обумовлений рядом факторів — місцем знаходження навчального закладу, видами спорту, що він пропонує, його академічною репутацією та, найважливіше, академічними і спортивними досягненнями самих студентів. Обираючи коледжі/університети, приділіть увагу таким важливим запитанням як; — наскільки потужними є у коледжі/університеті можливості для занять спортом?; — в якому дивізіоні виступають їх спортивні команди?; — яка у них статистика перемог/поразок?; — у кого можна довідатися про спортивні програми?; — на які показники студентів-атлетів звертають увагу тренери?.

Які коледжі/університети надають спортивні стипендії?

Правила участі у міжуніверситетських спортивних змаганнях встановлюються керівними національними асоціаціями університетського спорту США — National Collegiate Athletic Association (NCAA), National Association of Intercollegiate Athletics (NAIA) та National Junior College Athletic Association (NJCAA), які підлягають змінам кожного року. Згідно поточних правил та практики, спортивні стипендії виділяються на один рік та поновлюються щороку.

Практично всі коледжі/університети, що належать до першого дивізіону NCAA (за винятком університетів Ліги Плюща, які взагалі не виділяють фінансову допомогу на основі низьких доходів), надають спортивні стипендії. Університети другого дивізіону NCAA також мають право надавати спортивні стипендії, але не всі це роблять. Університети третього дивізіону NCAA не мають права виділяти спортивні стипендії. Багато коледжів, що належать до асоціації NAIA також пропонують спортивні стипендії. Вони, зазвичай, є менші за кількістю студентів, та менш відомі своїми спортивними здобутками, тому вкладають менші кошти у спортивні стипендії. Низка молодших коледжів з асоціації NJCAA також пропонують спортивні стипендії. Спортивні стипендії NJCAA, NAIA та NCAA Division II є, зазвичай, частковими. Інформацію про те, до якої асоціації належать певні коледжі/університети, можна дізнатись у центрах «Освіта».

Як працює система надання спортивних стипендій NCAA?

Система надання спортивних стипендій починає працювати з рекомендації тренера, та проходить через відповідні підрозділи адміністрації коледжу/університету. Тренер подає попередню рекомендацію на спортивну стипендію до координатора з відповідності. Координатор з відповідності розглядає рекомендацію тренера з точки зору права студента на її отримання, потреб команди та її бюджету. У разі відповідності, він подає рекомендацію до офісу академічного секретаря, приймальної комісії та офісу фінансової допомоги. В офісі академічного секретаря приймається рішення щодо академічної відповідності студента умовам надання фінансової допомоги. Приймальна комісія бере до уваги це рішення, та, за потреби, підписує підтвердження про звільнення студента від оплати навчання. В офісі фінансової допомоги підтверджують відповідність студента умовам спортивної стипендії, оформлюють пакет повної чи часткової фінансової допомоги, та підписують офіційного листа про надання спортивної стипендії, який висилають студенту.

Як подати заявку на спортивну стипендію?

  1. Складіть попередній список коледжів/університетів за важливими для вас критеріями: наявність академічної програми у галузі знань, що вас цікавить; наявність спортивних програм у вашому виді спорту; до якої асоціації та дивізіону належать команди цих навчальних закладів; тип академічного середовища; кількість студентів у навчальному закладі, місцезнаходження; вартість навчання, тощо.
  2. Зареєструйтесь у Центрі відповідності NCAA (NCAA Eligibility Center)
  3. Складіть спортивне резюме, яке відображає ваші досягнення в спорті
  4. Знайдіть імена та контактну інформацію головних тренерів у вашому виді спорту. Напишіть листи до тренерів з кожного коледжу/університету вашого списку, вказавши вагомі причини, з яких ви хотіли би навчатися саме в цьому навчальному закладі. Поясніть, що ви зацікавлені змагатись за спортивні команди цих коледжів/університетів, та запитайте про можливості фінансової допомоги, в тому числі — спортивні стипендії. Без зайвої сором’язливості опишіть ваші досягнення у спорті та навчанні. Додайте підтвердження своїх спортивних нагород.
  5. Зверніться до ваших нинішніх тренерів по рекомендаційні листи. Рекомендації мають підтвердити наскільки ви є цінними та перспективним атлетом у своєму виді спорту, яку користь ви можете принести командам американських коледжів/університетів.
  6. Складіть необхідні для вступу стандартизовані тести з гарними результатами. Пам’ятайте, що в американських асоціацій університетського спорту існують певні вимоги до академічної підготовки студентів, які претендують на спортивні стипендії. Крім того, тренери звертають увагу не тільки на ваші спортивні здобутки, але й на академічні здібності та характер (наполегливість, лідерські якості, тощо).
  7. Подавайте заявку на вступ до якомога більшої кількості обраних вами коледжів/університетів.
  8. Подбайте про альтернативні джерела фінансової підтримки на випадок якщо спортивна стипендія виявиться частковою та покриє лише академічні затрати.

 
Довідайтеся також про інші типи фінансової допомоги на рівні базової вищої освіти.