Позики (кредити) для іноземних студентів

Період здобуття вищої освіти в США може стати для студентів нелегким із точки зору їхнього фінансового стану. Особливо це стосується іноземних студентів, які матимуть додаткові витрати, пов’язані з переїздом та проживанням в іншій країні.

Насамперед треба зробити ретельний розрахунок коштів, які знадобляться на навчання у США. Потім треба знайти та податись на університетські стипендії, гранти та інші форми фінансової підтримки для іноземних студентів з усіх наявних джерел фінансування, та враховуючи частину сімейних коштів, яку родина може використати на освітні потреби. Та після усіх цих підрахунків більшість іноземних студентів все ще може потребувати додаткових фінансових ресурсів, тут і можуть допомогти кредити для іноземних студентів.

Що таке кредит для іноземних студентів?

Федеральні студентські кредити (federal student loans) є дуже популярними серед студентів у США, але вони недоступні для іноземних студентів. Кредити для іноземних студентів (international student loans) – це спеціалізовані приватні кредити на освіту, доступні для студентів із інших країн, які навчаються у США. За такими кредитами іноземні студенти повинні звертатися до банків чи інших кредитних установ тільки після того, як відпрацювали всі інші можливі джерела фінансування (стипендії, гранти, можливості тимчасової роботи в університеті, персональні/сімейні кошти, тощо). Щоб отримати такі кредити, іноземні студенти повинні мати американського поручителя.

Хто може звертатися за кредитом для іноземних студентів?

  • Студенти, які не є громадянами чи постійними мешканцями США, та які навчаються у американських акредитованих коледжах/університетах
  • Позичальники повинні мати кредитоспроможного поручителя. Це є обов’язкова умова всіх програм з кредитування іноземних студентів. Поручитель має бути громадянином або мати офіційний статус постійного мешканця США, мати гарну кредитну історію, постійно перебувати на території США впродовж останніх 2 років.

Поручитель за законом несе зобов’язання повернути кредит, якщо позичальник не зможе його погасити. Громадяни інших країн, або особи, що не мають офіційного статусу постійного мешканця США, не можуть виступати в якості поручителів.

Чи існує максимальний розмір кредиту, за яким можуть звертатись іноземні студенти?

Іноземні студенти можуть звертатись по кредит, що дорівнює повній вартості навчання, за винятком об’єму фінансової підтримки, яку вони дістали від коледжу/університету. Щоби вирахувати максимальний розмір кредиту та визначити, на які саме витрати він буде взятий, треба спершу звернутись до офісу фінансової допомоги коледжу/університету. Після звернення за кредитом і затвердження позичальника та його поручителя, навчальний заклад має офіційно підтвердити необхідний розмір кредиту.

На які витрати іноземні студенти можуть використати кредит?

Кредити для іноземних студентів, як усі приватні освітні кредити, можуть бути використані на витрати, пов’язані зі здобуттям освіти: на оплату навчання, придбання підручників, медичну страховку, транспортні витрати, витрати на проживання та харчування, інші обов’язкові студентські платежі включно.

Чи можна звертатися за кредитом, коли рішення про зарахування до коледжу/університету ще не прийнято?

Формально процес звернення за кредитом для іноземних студентів можна розпочинати ще до винесення остаточного рішення про зарахування до американського вищого навчального закладу, але щоби його завершити, треба буде надати рішення про зарахування та студентську візу.