Все, що треба мати на увазі перед від’їздом…

Основне

  • Зробити список всіх необхідностей до від’їзду
  • Ще раз переглянути сайт обраного вами коледжу / університету для докладної інформації про предмети та вимоги до них, навчальний процес, заклад та професорський склад
  • З’ясувати, як найкраще дістатись до вашого навчального закладу та забронювати маршрут. А саме, заздалегідь розплануйте, де будете зупинятися на ночівлю в проміжних містах, а також де зупинитесь на ніч у перший день навчання

Необхідні документи

  • юридичні документи (дійсний паспорт, I-20, нотаріально засвідчена копія свідоцтва про народження, копія свідоцтва про шлюб і т.д.)
  • медичні документи (довідка про вакцинацію, рецепти на ліки і окуляри, медична та стоматологічна довідка, тощо)
  • академічні документи (дипломи та залікові книжки, або ж нотаріально засвідчені копії залікової книжки і т.д.)

Вакцинація

Можливо, що ваш університет надішле вам медичну картку, яку необхідно заповнити, вказуючи список ваших вакцинацій.

Якщо ж університет не прислав жодної такої медичної картки, все одно візьміть з собою вашу медичну довідку з усіма вакцинами, які ви зробили протягом свого життя, включаючи дозування і дату/термін вакцини. Візьміть зі собою україномовний та перекладений англомовний варіанти довідки, а також їх фотокопії.

Будь-які щеплення, не зроблені в Україні, ви зможете зробити у США.

Стоматологія

У США, стоматологія є НАДЗВИЧАЙНО дорогою послугою: приблизно $ 150 за пломбу. Найімовірніше, що ваша страховка цього не покриє. Приведіть свої зуби до ладу перед від’їздом.

Рецепти на ліки

У випадку, якщо вам потрібні ліки для постійного вживання, візьміть з дому їх якнайбільше, адже ви можете не знайти ідентичних ліків у США. Також слід пам’ятати, що виписати рецепт у США обійдеться дорого.

Спробуйте довідатись ЛАТИНСЬКУ назву ваших ліків, у разі якщо вам необхідно буде знайти їх в США. Українська назва може бути невідомою для місцевих фармацевтів.

Бронювання авіаквитків

Оберіть економічно вигідну вам авіакомпанію.

Якщо потрібно, ви можете попросити авіакомпанію не менше ніж за 72 год. до відльоту надати вам спеціальне меню (вегетаріанське, кошерне, тощо)

Якщо ви курите, майте на увазі, що більшість рейсів над Атлантикою забороняють куріння на борту.

Якщо ви не купуєте квитка негайно, довідайтеся коли найпізніше можна це зробити.

Пакування валіз

Студенти зазвичай одягаються дуже просто: джинси, футболки, светри, шорти і кросівки.

Довідайтеся про клімат регіону, де ви будете проживати, щоби знати який одяг брати.

Візьміть зі собою також і витончений наряд: костюм і краватку / плаття для формальних заходів.

Не набирайте забагато чи купуйте нове перед від’їздом. Зазвичай, ви зможете придбати речі в США дешевше.

Дізнайтесь максимальну вагу Вашого багажу. НАДМІРНА ВАГА БАГАЖУ МАЄ ДОДАТКОВУ ПЛАТУ і зазвичай обходиться дорого. Більше того, якщо ваш рейс матиме пересадки в інших країнах Європи, вам дозволять взяти менше багажу, аніж зазвичай дозволено для трансатлантичних рейсів до США.

Інструкції

Заздалегідь домовтеся про ваш приїзд із університетом.

Незалежно від того, чи вас зустрічатимуть, отримайте університетські інструкції щодо того, як добратися до вашого університету або ж місця, де ви зупинитеся.

Найкраще, щоби вас зустріли в аеропорті.

Переконайтеся, що маєте контактний номер вашого університетського радника (adviser), інші університетські контактні дані або ж контактний телефон друга у США на випадок надзвичайної ситуації. Майте ці контакти зі собою в ручній поклажі.

Книги

Українсько—англійський словник може бути корисним, хоча його також можна знайти в електронному вигляді, що збереже місце у вашому багажі. Більше того, оскільки Ви переїжджаєте в англомовну країну, вам буде більш корисним англійський тлумачний словник.

Якщо у вас вже є хороший словник, візьміть його зі собою, щоби не витрачатись двічі на ту саму книгу після прильоту. Однак, якщо у вас ще його немає, мабуть тоді не вартує купувати словник вдома. Вже після прибуття ви зможете побачити чи він вам буде потрібен.

Сувеніри / національні вироби

Постарайтеся взяти зі собою деталі з вашої культури: різьблені дерев’яні вироби, невеликі керамічні сувеніри (які нелегко зламати), вишивку, національний одяг, музику і рецепти традиційної їжі, тощо

Не беріть зі собою речей, які мають історичну цінність і можуть викликати проблеми при проходженні контролю в аеропорті.

Іншим буде дуже цікаво довідатися про вашу культуру.

Також у вас з’являться нові друзі, з якими ви зможете поділитися цими сувенірами.

Гроші

Перевірте, яку суму грошей дозволено перевозити через митницю без заповнення письмової декларації.

Тримайте свої кошти при собі аж до пункту вашого прибуття.

Дорожні чеки*

Ви можете купити дорожні чеки на суму ваших грошей.

Плюси в тому, що при втраті дорожнього чеку ви можете отримати новий, а також бути певним, що ніхто інший не використає ваш чек, окрім вас.

Знайдіть інформацію про дорожні чеки та американські компанії, які їх надають.

*Дорожній чек (англ. traveler’s cheque) — платіжний документ, що зазвичай використовують як засіб розрахунків у подорожах, здебільшого міжнародних.
Дорожній чек, це наказ одного банку іншому виплатити зазначену в чеку суму грошей власникові чека за зразком його підпису, поставленого на чеку в момент продажу. При пред’явленні чека до сплати власник повинен вдруге розписатися на чеку. Оплата здійснюється при ідентичності підписів.

Маркування багажу

На валізі напишіть своє ім’я, американську адресу та телефон.

Якщо вам ще не відома ваша адреса, напишіть адресу університету (відділу по роботі з міжнародними студентами, або ж вашого факультету)

Переконайтеся, що ви позначили весь свій багаж на випадок, якщо він загубиться при перельоті.

Ручна поклажа

До валізи, яку ви можете взяти з собою в літак, складіть всі важливі речі: паспорт, I-20, медичні документи, ліки, гроші, тощо)

Складіть туди також туалетні засоби, однак кожен засіб має містити не більше 100 міліграмів.

Візьміть з собою книгу, плеєр або інші розваги. Зазвичай, на борту у вас буде шанс подивитися фільм або послухати музику, щоби подорож не здавалася затяжною.

Складіть у ручну поклажу додатковий набір одягу (особливо спідню білизну), на випадок якщо ваш основний багаж загубиться.