Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Фільтр

«Яка професія мені підходить»

П.І.Б. автора: Королюк Світлана
E-mail автора: koroliuk77@gmail.com
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського
Предмет: трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Професії у різних галузях людської діяльності
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Показати власну відповідальність дітей у виборі професії; спонукати до критичного аналізу та самооцінки.
Форма/метод роботи: індивідуальна робота, групова робота, робота у парах, ігрові методи навчання
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Громадянська свідомість, Впевненість у собі, Аналітичне та критичне мислення, Гнучкість та вміння адаптуватися, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

• усвідомлює власний вибір майбутньої професії;

• критично й відповідально ставиться до власного вибору;

• ухвалює самостійно рішення;

• працює в команді;

• поважає думку інших.

Навчальні результати з програми навчання:

Називає основні професії у різних галузях людської діяльності.

Пояснює основні чинники, що впливають на вдалий вибір професії.

Знає і розуміє етапи вибору професії

Усвідомлює власний вибір майбутньої професії.

Критично ставиться до власного вибору.

Тривалість вправи: 15 хв.
Інструкція для проведення вправ:

Дітям пропонується взяти участь у грі «Ринок праці». Вчитель кожному роздає пропозиції на картці щодо роботи. Діти мають вирішити: приймати їм запропоновану пропозицію чи ні, записують свої причини в роздатковому матеріалі. Тоді вони можуть шукати іншу роботу. Учні можуть помінятися пропозиціями одне з одним або обміняти свої картки на одну з карток на столі вчителя. Вони записують усі робочі місця, запропоновані їм, і вказують свої причини прийняття або відмови від них. Якщо учні знайдуть роботу, яка їм подобається, то вони просто залишають картку у себе. Якщо вони просто покладуть свої картки, але не візьмуть замість них інші, це означає, що вони залишаються безробітними. Діти працюють самостійно, вчитель спостерігає.

Обговорення:

• Хто з вас прийняв пропозицію роботи? Хто ні? Чому?

• Якими були причини вибору? Вчитель пропонує дітям об’єднатися в групи по 4–5 осіб, визначити і представити список з трьох критеріїв, за якими вони визначали свою роботу. Презентація груп.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Обговорення.

Вчитель просить дітей дати відповіді на запитання

• Що мене цікавить і що я люблю робити?

• Що у мене добре виходить?

• Які мої сильні сторони?

• Що я можу зробити найкраще, коли стикатимуся з конкуренцією?

Підсумок.

Діти відчувають відповідальність у виборі професії. Вправа допоможе підкреслити їхні сильні сторони і вподобання, допомогти у виборі професії. За допомогою своїх батьків і друзів, а також учителів вони можуть досліджувати власний профіль компетентностей.

Використані джерела:

Беремо участь у демократії: плани уроків з ОДГ/ОПЛ для старших класів середньої школи / Р. Голлоб, П. Крапф, В. Вайдінгер. – Пер. з англ. та адаптація Л. І. Паращенко, Ю. О. Молчанової; заг. ред. укр. версії: Н. Г. Протасова. – К. : Основа, 2016. – Т. 4, с. 49–51.

Ключові слова: професія, вибір, відповідальність, самоаналіз, самооцінка, вибір професії,

вправа допомагає  усвідомленню учнями власного вибору професії, розвиток відповідального ставлення, критичного аналізу та самооцінки.

logo 2 en

© 2023 Центр освітніх ініціатив